Üyelik Sözleşmesi


Üyelik Sözleşmesi

Tanım: Alıcıbul Kurumsal mağazaların ve kişilerin ilanlarını yayınlayabilecekleri www.alicibul.com.tr internet sitesi ios ve android platformlarında yer alan mobil uygulamalardan oluşan Türkiye’nin dijital ilan platformudur. Alıcıbul ilanlarınızı internet, sosyal medya, televizyon, radyo ve gazete reklamı ayrıca billboard reklamları ile milyonlarca kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. 
Taraflar: 
Alıcıbul; Alıcıbul Bilgi Teknoloji Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi (Bundan sonra kısaca Alıcıbul olarak anılacaktır.)
Bireysel Üye; Alıcıbul sitesinde ilan vermek isteyen kişiler ( Bundan sonra bireysel üye olarak anılacaktır. ) 
Kurumsal Mağaza; Alıcıbul sitesinde kurumsal mağaza açmak isteyen kurum veya kişiler. ( Bundan sonra kurumsal mağaza olarak anılacaktır. ) 
Ziyaretçi; Alıcıbul sitesine veya mobil uygulamalar aracılığı ile bağlanan internet kullanıcısı ( Bundan sonra ziyaretçi olarak anılacaktır. )
Temsilci: Alıcıbul adına ilgili şehirde temsilcilik başvurusunda bulunan ticarigo temsilcisi veya ilgili temsilciye bağı çalışanlar. Bundan sonra temsilci olarak anılacaktır. 
Şartlar:

  • Alıcıbul'a kayıt olan her kullanıcı alıcıbul sitesinde yayınladığı ilanlarda belirtilen bilgilerin doğruluğundan sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder. Bu bilgilerin aldatıcı yanıltıcı bilgiler olması durumunda doğacak zararları karşılamakla mükelleftir.
  • Alıcıbul'a kayıt olan her kullanıcı ve ziyaretçi site içerisinde yayınladığı ilanlarda ve ilan sahibi ile iletişime geçmek için canlı yazışma panelinde yazışırken yürürlükteki mevzuata bağlı kalacağını, genel ahlak kuralları kapsamında davranacağını argo ve küfürlü konuşmayacağını kabul ve beyan eder.
  • Alıcıbul yasalara ve yasaların getirdiği hükümlere bağlı olduğundan bu sözleşmede yer alan kuralların ihlali durumunda herhangi bir resmi kurumdan talep edilecek kayıtları ilgili kurum ile paylaşabilecektir.
  • Alıcıbul'a kayıt olan her kullanıcı bilgilerinin güvenliğinden sorumludur. Basit ve kolay tahmin edilebilir şifreler kullanmanız durumunda hesabınızın güvenliği sağlanamaz. Hesabınız için güvenli bir şifre kullanmak ve bu şifreyi 3. Kişilerden saklamak sizin sorumluğunuzdadır. Bu konuda ihmal veya kusurlardan dolayı Alıcıbul'un veya 3. Kişilerin göreceği zararlardan ilgili üye sorumludur.
  • Alıcıbul eklenen her ilanı onaya tabi tutabilir veya gerek duyduğu takdirde ilgili içeriği sebep belirtmeden yayından kaldırabilme hakkını saklı tutar.
  • Siteye kayıt olan her kullanıcı sitedeki tüm eylemlerinin Alıcıbul çalışanları tarafından kontrol edilebileceğini kabul etmektedir.
  • Alıcıbul bu üyelik sözleşmesinde hüküm ve koşulları istediği zaman gerekçe göstermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Bu sözleşme üyenin tek taraflı beyanı ile değiştirilemez.
  • Alıcıbul, sisteme kayıt olan her kullanıcının ( kurumsal veya bireysel üye ) kayıt esnasında istenen bilgilerini ad soyad, telefon numaraları, adresi, e-mail adresi, gibi bilgileri gerektiği takdirde kullanıcının onayını alıp ip-adresi, sms, e-mail, site için bilgilendirmeleri kullanıcıyla tekrar temas kurmak veya istatiksel veri oluşturmak, müşteri deneyimini iyileştirmek amacıyla kullanabilir. Ayrıca pazarlama faaliyetleri istatistik analizler yapmak amacıyla bu verilerin alıcıbul'un iş birliği içinde olduğu firmalara aktarabilir. Kayıt olan her kullanıcı bu hükmü kabul etmiş sayılır.
  • Alıcıbul’u ziyaret eden her ziyaretçi o anda internete bağlı olduğu ip adresinin Alıcıbul tarafından kayıt altına alındığını ve sitedeki her eyleminin yine ip adresi ile beraber kayıt edildiğini kabul eder. Siteye kayıt olmadan siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin sadece ip adresleri kayıt edilebilmektedir.
  • Alıcıbul’a kayıt olan her kullanıcı sitenin alt kısmında linki olan ve kayıt olmadan incelenebilen bu sözleşmeyi kayıt esnasında da okuyup içeriğini anladığını, kabul ve beyan eder. Eğer bu sözleşmede size uygun olmayan herhangi bir madde veya maddeler var ise lütfen Alıcıbul sistemine kayıt olmadan kullanmaktan vazgeçiniz. Kayıt olan her kullanıcı bu sözleşmeyi tüm maddeleri ile kabul etmiş sayılır.
Mobil Uygulamalarımızı, android ve ios uygulama marketlerinden edinebilirsiniz.